A.S. Glina
Site-uri utile:

Etapa 12

CS Baloteşti îşi respectă blazonul de lider
CS Baloteşti îşi respectă blazonul de lider, în etapa a XIII-a a ligi a IV - Ilfov. Liderul la zi a învins la scor AS Gradiştea (6-2). În prima repriză, pe fondul unui joc combinativ al echipei, jucătorii Baloteştiului reuşesc să înscrie prin Ardeleanu de două ori (min 5 şi 12), excelent servit de celălalt atacant, M. Alexandru. Oaspeţi reuşesc să reducă diferenţa de scor prin Pleş (min 40).
În cea dea doua repriză Baloteştiul se desprinde după ce M. Alexandru înscrie servit perfect de Ardeleanu. Au mai inscris Parjol, Floarea (din penalty) şi Gavrilă, oaspeţi reducând din diferenţă prin acelaşi Pleş în minutul 88.

CS Baloteşti se distanţează

CS Baloteşti îşi măreşte avantajul în fruntea clasamentului după ce în ultima etapă a profitat de înfrângerea următoarei clasate, Lindab Stefăneşti. Etapa a XII a a fost cu ghinion pentru Lindab pierzând în deplasarea de la Afumaţi, scor 1-0. Liderul s-a distanţat la şase puncte în urma victoriei cu ultima clasată, AS Glina, Greblea (24') şi Moraru (35') reuşind cele două goluri ale partidei.
Odată cu venirea experimentatului Sorin Bucuroaia la CS Baloteşti, lupta pentru accederea în play-off se anunţă a fi una destul de interesantă, având în vedere distanţa de puncte dintre ocupantele locurilor 2 - 5 şi a faptului că numai primele patru clasate vor putea juca în play-offul ilfovean.